Mide Botoksu - ALFA TIP MERKEZİ

Mide Botoksu

Mide Botoksu

Mide Botoksu

Mide Botoksu Nedir?
Kilo verme yöntemlerinden biri olan mide botoksu, endoskopik yöntem ile midenin belirli bölgelerine botilinum toksini enjekte edilmesi işlemidir. Cerrahi bir yöntem olmadığı için herhangi bir kesi işlemi yapılmayan mide botoksu tedavisinde, %15-20 kadar kilo kaybı hedeflenir. Mide botoksu işlemiyle ghrelin adı verilen açlık hormonu seviyesinde azalma yaşanır. Bununla birlikte, mide asit salınımı azalır ve mide boşalması yavaşlar. Bu durum, hastaya iştah azalması ve geç acıkma olarak yansır. Mide boşalmasında meydana gelen gecikme, yemek sonrası oluşan ani kan şekeri yükselme ve düşmelerinde etkili olmakla beraber, kişilerin gün içinde daha stabil kan şekeri seviyelerine sahip olmasında da yardımcıdır.


Mide Botoksu Ağrılı Bir İşlem Mi?

Mide Botoksu işlemi sonrası % 95 ihtimalle hiçbir şey hissetmezsiniz. Nadiren (% 5 ihtimalle) karın ağrısı, bulantı, kusma, halsizlik, yorgunluk ve baş ağrısı gibi şikayetler olabilir. Bu şikayetler oldukça nadirdir, olsa da birkaç gün içinde geçecektir.


Mide Botoksu Kimlere Yapılır?

Mide Botoksu fazla kilosu olan 18 yaş üstünde herkese yapılabilir. 5 kg fazlanız da olsa, 100 kg fazlanız da olsa bu işlem yapılabilir.
Vücut Kitle Endeksi 25-60 arası olanlar
Obezite ameliyatı olmak istemeyenler
Başka nedenlerle obezite ameliyatı olamayanlar
Açlık ve tatlı krizlerini yönetemeyenler

Hızlı İletişim