Jawline Uygulaması (Çene Hattı Dolgusu) - ALFA TIP MERKEZİ

Blog

Jawline Uygulaması (Çene Hattı Dolgusu)

Jawline (Çene Hattı Dolgusu) Nedir?

Belirgin yüz hatlarına sahip olmak için uygulanan yüz estetiği çeşitlerinden biri olan jawline çene hattı dolgusu olarak da adlandırılmaktadır. Jawline dolgusu çene ucu dolgusu ile desteklenir. Son dönemde estetik trendi haline gelmiş olan jawline çeneye yapılan müdahalelerle yüz hatlarını belirginleştirme işlemidir. Çeneye yapılan estetik müdahaleler yüz hatlarını belirginleştirmenin yanı sıra daha zarif ve güçlü bir yüz ifadesi ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca daha köşeli bir yüze sahip olmak isteyen hastaların da başlıca estetik tercihi jawline dolgusu olmaktadır.

Jawline uygulaması  alt yüz bölgesi alanına girmektedir ve çene ucu dahil olmak üzere çene hattı boyunca uygulanmaktadır. Çene ucuna dolgu uygulaması talep eden hastaların ortak sorunu çenelerinin olması gerektiğinden daha geride konumlanması ve bundan dolayı yüz hatlarının daha yuvarlak görünmesidir.

Çenenin geri planda durması gıdı bölgesinin öne çıkmasına sebep olmakta ve hasta ne kadar zayıf olursa olsun şişman bir yüz görünümünü oluşmaktadır.

Jawline (Çene Hattı Dolgusu) Nasıl Uygulanmaktadır?

Çene köşesinden çene ucuna kadar olan hatta jaw line adı verilmektedir ancak jawline dolgu uygulamalarında yalnıza bu bölge değil, kulak önünden çene ucuna kadar olan hat baz alınmakta ve buna göre dolgu işlemi uygulanmaktadır.

Jawline uygulamasında hem deri altına hem de kemik üzerine iğne ve kanüller yardımıyla dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır.
Jawline için dolgu maddesi seçiminde mümkün olduğunca sert dolgu maddeleri tercih edilmektedir.
Uygulama esnasında ne kadar dolgu maddesinin enjekte edileceği ise hastanın yüz yapısına ve çene çizgisine bakılarak karar verilmektedir.
Hastanın anestezi almasına ihtiyaç duyulmayan bu işlemde uyuşturucu etkisi olan kremler kullanılmakta ve acı hissi bu şekilde ortadan kaldırılmaktadır.
Jawline dolgusu oldukça kolay bir işlem olmakla birlikte anında etkisi gösteren ameliyatsız estetik uygulamalarındandır.

En Çok Okunanlar

Obezite Cerrahi
Mide Tüpü
Mide Balonu