Lazerle Genital Renk Açma - ALFA TIP MERKEZİ

Lazerle Genital Renk Açma

Lazerle Genital Renk Açma

Lazerle Genital Renk Açma

Lazerle Genital Renk Açma
Kadınlarda değişik nedenlerle genital bölgede renk koyulaşması, siyahlaşma, esmerleşme ve genital kararma gibi can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Son yıllarda uygulanan lazerle renk açma tedavileri ile kararmış, esmerleşmiş genital bölgeye beyazlatma, ağartma yapılabilmektedir.
Genital bölgeye her ne kadar bazı kimyasal peeling ve diğer cilt soyma tedavileri uygulanabilse de lazerle genital bölge beyazlatma – ağartma işlemlerinin başarısı daha yüksektir. Genital bölge renk açma – beyazlatma ‘labial whitening’ (pudenda bleaching) olarak da bilinmektedir.
Lazerle renk açıcı işlemler üzeri tüyle kaplı dıştaki büyük dudaklara (labia majora – büyük dudaklar) uygulanmaktadır. Hatta renk koyulaşmasının olduğu makad (anüs) ve kasık çevresine de yapılabilmektedir.


Genital bölge koyulaşması, genital bölge siyahlığı neden olur?

Kadında dış genital bölgeye vulva adı verilir. Vulva ilerleyen yaş ve hormonal değişiklikler ile esmerleşebilir. Genital bölgedeki esmerleşmede esas hormon östrojendir.Özellikle gebelikte artan östrojen etkisi ile genital bölgede renk koyulaşması sık görülür ve bu esmerlik kalıcıdır.
Gebeliğin dışında polikistik over sendromu, doğum kontrol hapları, hormonal problemler, dış genital bölgede koyulaşma ve esmerleşmeye neden olur. Bunun dışında bazı kişilerde genetik yatkınlık olabilir.


Lazerle renk açma (beyazlatma) nasıl yapılır?

Lazer ile genital bölge renk açma, beyazlatma tedavileri ortalama olarak 20-30 dakika kadar sürer. Lokal anestezi ya da sedasyon (hafif uyku) anestezisi yapılabilir. Lazer ile renk açma işleminde ana prensip, lazerin termal (ısı verici) etkisi ile ‘epidermis’ adı verilen üst cilt katmanının soyulmasıdır. Bu şekilde koyu cilt soyularak gidecek yerine daha genç görünmeyi sağlayan canlı, parlak ve pembemsi cilt gelecektir.
Genelde tek seans uygulaması yeterlidir. Gerekli durumlarda birden çok seans yapılabilir. Tek seansla ile %30-40 arası renk açılması sağlanabilmektedir, bu nedenle sonuçları oldukça memnuniyet vericidir.
Lazerle renk açma sonrası sonuçlar ortalama 1 ay sonrasında ortaya çıkmaktadır.

Hızlı İletişim